Bobři

Historie Kapely "Bobr chutná dvakrát" (BCD)

1) Začátky: Je ale asi třeba poznamenat, že prapůvodní kapela v sestavě Johny(zpěv), Anděl(kytara), Dudu(basa), Kuba Podzimek(kytara) a Jansak(bicí), v letech 2000 - 2001 se jmenovala "Brno-Linz". Tato kapelka odehrála několik koncertů, z nichž největším úspěchem bylo určitě obsazení třetího místa v lednu 2001 na soutěži začínajících kapel v libereckém rockovém klubu GOLET, což překvapilo i nás samotné. Ještě v říjnu téhož roku se ale kapela rozpadla.

2) Druhá fáze: V listopadu 2002 jsme zjistii, že bez sebe nemůžeme být:-) a tak jsme to dali znovu do hromady a vznikla kapela "BOBR CHUTNÁ DVAKRÁT", s bubeníkem Zdendou Zejdou(nyní "Hroši od bobří řeky" a "The Blue moon"). V létě 2003 jsme natočili první demo ve studiu Mlejn, ze kterého si můžete ještě poslechnout pár Mp3. V prosinci 2003 byl přijat další člen, saxofonista Kuba Šírek (dnes "Hroši od bobří řeky). Na jaře roku 2004 nás opouští Kuba Podzimek, který se rozhodl okusit vody jiného hudebního žánru ve skupině Wave. Po neúspěšném shánění jiného kytaristy, který by mezi nás zapadl, jsme dospěli k názoru, že jedna kytara stačí a postavili hru více na saxofonu. V poměrně rozjetém období se ale na podzim roku 2005, po neschodách kapela opět rozpadá.

3) Současnost: Začátkem roku 2007 se ovšem opět formujeme v nové sestavě, ve které z té původní zůstávají pouze Johny, Dudu a Anděl, ten již pouze jako zpívající host, autor a umělecký vedoucí:-)). Do kapely přicházejí kytarista Petr Holeček, bubeník Kuba Štefan(ex Rusty) a kytarista Pepíček Čihák(ex Bomberos). Kapela s novým repertroárem dostává i nový náboj, založený hlavně na kytarách, snaží se hrát tvrději, rychleji a energičtěji. Svůj "comeback":-) jsme zahájili 24.8.2007 Jedličkových lázních, 17.- 18.listopadu nahráli demo ve Všechlapech ve studiu Secy(Mp3 k dispozici) a 14.listopadu si zahráli s Alkeholem ve Futuru, potom vyhráli nadějě Beatu a tak nějak to pokračuje dodnes...:-) Držte nám palce, ať nám to vydrží a přijďte nás podpořit na nějaký náš příští koncert:-)


Johny - zpěv Pepíček - kytara Petr - kytara

Dudu - basa Kuba - bicí Anděl - sbory, skladby
REKLAMA:
Bobr seká sekerami Sekarz.
Máme album!
Stránky navštívilo

bobrů.
Holíš se už?